792 874 363 [email protected]

Wraz z początkiem nowego roku szkolnego nadszedł czas, aby pomyśleć nie tylko o tym, jaką frajdę przyniesie najbliższa przyszłość, ale także o tym, co czerpać ze studiów i jak to robić skutecznie. Oto 5 wskazówek, jak się uczyć, aby nie doświadczać niepotrzebnego stresu podczas sesji.

Ucz się stopniowo, ale często. Zapewne każdy z nas doświadczył lub przynajmniej słyszał o nieprzespanych nocach podczas sesji egzaminacyjnych. Zapamiętywanie ogromnej ilości informacji w krótkim czasie może być możliwe, ale najgorsze jest to, że pozostanie w Twojej pamięci równie krótko. Uczenie się to proces, a proces ten wymaga czasu. Nauka na małą skalę i często ułatwia naukę więcej i na dłużej. W końcu najważniejsze jest zrozumienie informacji, a zrozumienie przychodzi dopiero po pewnym czasie. Bardzo ważne jest czytanie, zainteresowanie, wyjaśnianie, wiedza musi „leżeć”. Jest bardzo prawdopodobne, że przyniesie to najlepsze oceny podczas egzaminów.

Sprawdź wiedzę. Podczas nauki np. języka angielskiego czasami naprawdę trudno jest zrozumieć, czy naprawdę opanowałeś potrzebną wiedzę, czy naprawdę jesteś w stanie połączyć wszystkie dostępne informacje w jeden obraz. Najlepszym sposobem, aby upewnić się, jest wykonanie zadań, udzielenie odpowiedzi na pytania na ten temat.

cennik-ceny-korepetycje-2021-2022
cennik-ceny-korepetycje-2021-2022

W przeciwnym razie można to nazwać refleksją i jest to niezbędny warunek uczenia się. Jest to proces, który pomaga określić, co robić, co jest rozumiane, gdzie jest źle, czego jeszcze brakuje. „Refleksja jest jak materiały do ​​nauki, refleksja nad własnym zachowaniem, wydarzeniami i wyciąganie logicznych wniosków, aby uniknąć błędów w przyszłości. Tylko dzięki refleksji materiał do nauki staje się częścią osobowości ”- mówi korepetytor z Lektor Personalny.

Prywatne Lekcje / Korepetycje


Angielski, Matematyka, Biologia, Fizyka

cennik korepetycji
Lekcje Prywatne / Korepetycje

Aktualnie nasi korepetytorzy dojeżdzają na terenie miast: Gliwice (Szobiszowice , Szałsza , Czekanów , Żerniki , Obrońców Pokoju , Niepaszyce , Ostropa , Wójtowa Wieś , Trynek , Ligota , Maciejów , Makoszowy), Sośnicowice, Knurów, Ruda Śląska, Katowice , Chorzów, Zabrze, Bytom, Tarnowskie Góry, PyskowiceWieszowaZbrosławice, Wielowieś, Tworóg, Toszek, Zawadzkie oraz okolice.

Spędź noc relaksując się, a nie ucząc. Poranek jest mądrzejszy niż wieczór – przemawia mądrość ludowa. Oczywiście nie warto byłoby polegać na nim samym, ale nauka w nocy jest trudna do osiągnięcia dobrych wyników. „Niespokojna osoba ma tendencję do rezygnowania ze zdrowszego jedzenia i jedzenia fast foodów, co jeszcze bardziej utrudnia samopoczucie i spowalnia myślenie. Brak snu zachęca do częstszych błędów i ogranicza możliwości logicznego myślenia, upośledzenia pamięci, reakcji. Nie ma więc argumentu, dlaczego warto przychodzić na kolokwium lub egzamin bez odpoczynku ”- mówi korepetytor angielskiego z Lektor Personalny.

Zarządzaj czasem / naucz się rozwiązywać problemy. Nie tylko studenci czy uczniowie szkoły podstawowej lub średniej tuż przed maturą, ale także osoby w pełni dojrzałe często odkładają bardziej złożoną pracę na później. Dopóki się „palą”, muszą się niezwykle szybko obracać, co często wpływa na jakość pracy czy edukacji. „Jakość nie rodzi się szybko – wymaga czasu i ciężkiej pracy.

Najbardziej cenieni są specjaliści na rynku pracy, którzy kończą przygotowane projekty i inną pracę na kilka dni przed terminem. Już podczas studiów uczysz się być wymarzonym pracownikiem ”- mówi prywatny nauczyciel z Lektor Personalny.

Współpracuj z kolegami i wykładowcami. Czas zapomnieć o czasach szkolnych, kiedy wielu musiało trochę martwić się o nauczycieli i uczyć się tylko z powodu dobrych ocen. „Nauczyciel to doradca, asystent, konsultant, który pomaga uczniowi rozwijać się jako osobowość i specjalista. Student to osoba zainteresowana, która chce zdobywać wiedzę i doskonalić się. Harmonijny proces dawania i brania jest możliwy tylko dzięki współpracy, poszanowaniu i wspieraniu się nawzajem – nie wątpi szef prywatnej szkoły językowej Lektor Personalny.

Zadzwoń! Umów się!