792 874 363 [email protected]

Latem, kiedy więcej podróżujemy, wzrasta potrzeba znajomości języków obcych. Jak wynika z komunikatu prasowego wysłanego przez Tele2, mogą w tym pomóc specjalne aplikacje do nauki języków, dzięki którym nauka jest łatwiejsza, szybsza i bardziej efektywna.

Przedstawiamy sześć aplikacji do nauki języków, które są odpowiednie zarówno dla tych, którzy chcą nauczyć się nowego języka od podstaw, jak i dla tych, którzy planują pogłębić swoją wiedzę.

Jak wybrać?

Wybór gadżetów do nauki języków jest dziś szczególnie duży. Wybór odpowiedniego dla siebie może być trudny, ponieważ wiele z nich korzysta z różnych modeli uczenia się. Dlatego wybierając inteligentne narzędzie językowe, najpierw zadaj sobie pytanie, która metoda nauczania jest dla Ciebie najbardziej akceptowalna. Być może chciałbyś najpierw poznać strukturę i zasady języka, a może chcesz od razu przejść do ćwiczenia i rozwijania umiejętności mówienia i rozumienia?

Określ także swój cel – czy uczysz się do pracy, dla przyjemności, w ramach przygotowań do podróży, czy z innych powodów. Ułatwi to podjęcie decyzji, jakiego narzędzia do nauki potrzebujesz.

Profesjonalnie i wydajnie – Babbel

Inteligentna aplikacja Babbel szybko stała się jedną z najpopularniejszych aplikacji do nauki języków. Dziś korzysta z niego ponad 10 milionów użytkowników. Unikalny program nauczania składa się z zespołu profesjonalnych lingwistów.

Lekcje tutaj są bardzo krótkie – zaledwie 10-15 minut, więc bez problemu znajdziesz na nie czas. Na przykład podczas lunchu, przerwy na kawę lub przed snem. Aplikacja posiada również zaawansowany system sztucznej inteligencji, który pomaga trenować umiejętności mówienia i uzyskiwać komentarze dotyczące wymowy.

Mimo że aplikacja jest płatna, można znaleźć tutaj wiele atrakcyjnych ofert. Ponadto każdy nowy użytkownik aplikacji otrzymuje trzytygodniowy okres próbny, podczas którego Babbel może wypróbować ją bezpłatnie.

Do rozmów z mieszkańcami – Memrise

Przygotowując się do urlopu lub dłuższego wyjazdu za granicę, czasami chcemy nie tyle nauczyć się nowego języka, ile nauczyć się zwrotów przydatnych w porozumiewaniu się za granicą. Znajomość takich zwrotów, pytań lub powiedzeń jest szczególnie pomocna podczas podróży do kraju, w którym angielski jest rzadko używany lub mówi się mało. Taka wiedza przyda się, aby się nie zgubić lub zapytać, jakie ważne informacje.

przygotowanie do egzaminu z angielskiego
przygotowanie do egzaminu z angielskiego

Aplikacja Memrise oferuje interaktywny i przyjemny sposób nauki takich praktycznych zwrotów. W aplikacji znajdziesz wiele przydatnych filmów, w których mieszkańcy kraju wypowiadają się w różnych sytuacjach. Takie podejście pomoże Ci szybciej uczyć się nowych słów i ćwiczyć samodzielnie, powtarzając różne frazy.

Nauka jak gra – Duolingo

Darmowe narzędzie Duoling, które jest popularne wśród konsumentów, wyróżnia się stylem nauczania. Lekcje tutaj trwają tylko kilka minut, więc możesz uczyć się w dowolnym miejscu i czasie, gdy znajdziesz wolną chwilę. Wygodne jest to, że algorytm dostosowuje się do stylu uczenia się danej osoby.

Jednak najbardziej uderzającą cechą aplikacji jest to, że zawiera wiele zabawnych elementów, więc nauka na pewno nie będzie nudna. Ucząc się i doskonaląc, odblokujesz nowe poziomy trudności. Mechanika podobna do gry zmotywuje Cię do spędzenia większej ilości czasu na nauce. Łącząc aplikację z prawdziwą praktyką, możesz osiągnąć świetne wyniki i znacznie poprawić swoje umiejętności językowe.

Umiejętności w zakresie języka mówionego – Rosetta Stone

Nazwa aplikacji Rosetta Stone jest naprawdę symboliczna. Kamień rozety jest jednym z najważniejszych odkryć archeologicznych, które pomogły rozszyfrować starożytny język egipski. Tak zwana aplikacja pomaga teraz ludziom „odblokować” inne języki obce.

Ten system nauczania został opracowany 25 lat temu i dopiero z czasem te same metody nauczania zostały zastosowane w inteligentnej aplikacji. Narzędzie szybko dostosowuje się do tempa nauki każdego użytkownika, a nawet tworzy indywidualny plan działania.

Rosseta Stone przywiązuje szczególną wagę do rozwijania umiejętności posługiwania się językiem mówionym. Narzędzie posiada system sztucznej inteligencji, który słucha wypowiadanych słów i ocenia ich poprawność. Jest też dużo materiału audio – słuchanie go stopniowo podnosi poziom rozumienia języka.

Prywatne Lekcje / Korepetycje


Angielski, Matematyka, Biologia, Fizyka

cennik korepetycji
Lekcje Prywatne / Korepetycje

Aktualnie nasi korepetytorzy dojeżdzają na terenie miast: Gliwice (Szobiszowice , Szałsza , Czekanów , Żerniki , Obrońców Pokoju , Niepaszyce , Ostropa , Wójtowa Wieś , Trynek , Ligota , Maciejów , Makoszowy), Sośnicowice, Knurów, Ruda Śląska, Katowice , Chorzów, Zabrze, Bytom, Tarnowskie Góry, PyskowiceWieszowaZbrosławice, Wielowieś, Tworóg, Toszek, Zawadzkie oraz okolice.

W przypadku nawrotów – Busuu

Aplikacja Busuu jest najbardziej odpowiednia dla tych, którzy chcą przypomnieć sobie trochę zapomniany język lub przygotowują się do kursów językowych i chcą ożywić swoją wiedzę.

To narzędzie wykorzystuje strategię zorientowaną na cel. Użytkownik wyznacza sobie cele i opracowuje plan nauki, a sama aplikacja pomaga konsekwentnie go realizować. Na Busuu znajdziesz lekcje tematyczne, które pozwolą Ci stopniowo poszerzać zasób słownictwa i rozwijać umiejętności konwersacyjne.

Każda nowa lekcja opiera się na poprzedniej. To lepiej konsoliduje to, czego nauczyliśmy się ostatnim razem, i sprawia, że ​​proces uczenia się przebiega płynniej.

Tłumaczenie – Tłumacz iTranslate i Goolge Lens

Gdy jesteś na wakacjach i podróżujesz za granicę, przydatna aplikacja iTranslate Translator będzie przydatna, w której możesz nawet przetłumaczyć bezpośredni język. Tutaj znajdziesz wybór ponad 100 różnych języków obcych.

Warto również wypróbować specjalny tryb aparatu, który pozwala skierować aparat telefonu na znaki, notatki lub menu restauracji i szybko uzyskać przetłumaczony tekst. Tę samą funkcję ma aplikacja Google Lens, gdzie można również posłuchać tłumaczenia – zostanie ono odczytane przez sztuczną inteligencję.

Chociaż aplikacja Google Lens wymaga połączenia z Internetem, funkcja tłumaczenia iTranslate Translator działa nawet bez niego. Tak więc tandem obu gadżetów na smartfonie będzie służyć w każdych okolicznościach.

Zadzwoń! Umów się!