792 874 363 [email protected]
praca dla korepetytora
zapisz się na korepetycje
cennik korepetycji

FAQ – Najczęściej zadawane pytania

 

1. Czym zajmuje się wasza firma?

Firma Lektor Personalny na dzień dzisiejszy oferuje dwie główne grupy usług edukacyjnych. Pierwsza usługa to korepetycje, druga grupa to szkolenia językowe.

Korepetycje to prywatna usługa edukacyjna dla klientów, którzy potrzebują pomocy z materiałem szkolnym w przygotowaniu na zajęcia do szkoły w taki sposób aby omawiane tematy były dobrze i logicznie przyswojone przez kursanta, a nie tylko nauczone na pamięć i zapominanie z lekcji na lekcję. Dla uczniów, którzy szybciej przyswajają wiedzę oferujemy zadania dodatkowo rozwijające umiejętności kursanta np. w przypadku korepetycji z języków lekcje z konwersacji tzw. spekingów.

Szkolenia językowe to usługa edukacyjna dla klientów, którzy potrzebują pomocy w nauczeniu się posługiwania językiem obcym płynnie i bez większych problemów w rozmowie. Ta grupa klienta dąży do lepszego zrozumienia języka bardziej pod kątem umiejętności miękkich (konwersacje) niż w przypadku korepetycji. Oferujemy naukę języków obcych od poziomów podstawowych aż do zaawansowanych.

Oferujemy różne formy korepetycji oraz szkoleń językowych. Zajęcia indywidualne, zajęcia grupowe, zajęcia w firmach, zajęcia przygotowywujące do egzaminów oraz matur, zajęcia przygotowujące do certyfikacji językowych oraz wiele innych.

W podsumowaniu głównie oferujemy usługi korepetycyjne, które nastawione są bardziej na szkołę (polski system szkolnictwa) oraz szkolenia językowe, które nastawione są bardziej na umiejętności miękkie takie jak konwersacje tzw. speaking.

2. Jakie korepetycje oferujecie?

Naszym celem jest stworzenie jednego kompleksowego centrum edukacji prywatnej dla naszych klientów, dzięki czemu mogą mieć pewność że nasza firma zadba o najwyższą jakość nauczania oferując rodzicom możliwość posiadania wszystkich informacji odnośnie nauczania swoich dzieci w jednym miejscu począwszy od analizy stopnia rozwoju dziecka, dokumentacji, rozliczeń aż po dodatkowe usługi usprawniające rozwój dziecka spersonalizowane pod indywidualne potrzeby jednostki.

Na dzień dzisiejszy udzielamy korepetycji z następujących przedmiotów:

1) Korepetycje z Matematyki ( dojazd / online

 • korepetycje z matematyki dla szkoły podstawowej
 • korepetycje z matematyki dla szkoły średniej
 • przygotowanie do egzaminu 8-klasisty z matematyki
 • przygotowanie do matury podstawowej z matematyki
 • przygotowanie do matury rozszerzonej z matematyki

2) Korepetycje z Języka Angielskiego ( dojazd / online )

 • korepetycje z j. angielskiego dla szkoły podstawowe
 • korepetycje z j. angielskiego dla szkoły średniej
 • przygotowanie do egzaminu 8-klasisty z j. angielskiego
 • przygotowanie do matury podstawowej z j. angielskiego
 • przygotowanie do matury rozszerzonej z j. angielskiego

Oferujemy także szkolenia językowe z j. angielskiego

 • Szkolenie Język Angielski poziom podstawowy A1 / A2
 • Szkolenie Język Angielski poziom średnio zaawansowany B1 / B2
 • Szkolenie Język Angielski poziom zaawansowany B2 / C1
 • Certyfikację językową FCE / CAE

3) Korepetycje z Chemii ( online – tablety graficzne / symultaniczna praca )

 • korepetycje z Chemii dla szkoły podstawowej
 • korepetycje z Chemii dla szkoły średniej
 • przygotowanie do matury podstawowej z Chemii
 • przygotowanie do matury rozszerzonej z Chemii

4) Korepetycje z Fizyki ( online – tablety graficzne / symultaniczna praca )

 • korepetycje z Fizyki dla szkoły podstawowej
 • korepetycje z Fizyki dla szkoły średniej
 • przygotowanie do matury podstawowej z Fizyki
 • przygotowanie do matury rozszerzonej z Fizyki

5) Korepetycje z Języka Polskiego ( online )

 • korepetycje z j. polskiego dla szkoły podstawowej
 • korepetycje z j. polskiego dla szkoły średniej
 • przygotowanie do egzaminu 8-klasisty z j. polskiego
 • przygotowanie do matury podstawowej z j. polskiego
 • przygotowanie do matury rozszerzonej z j. polskiego

Ciągle rozwijamy naszą ofertę dlatego warto pytać podczas indywidualnego wywiadu przed rozpoczęciem zajęć także o inne przedmioty. Posiadamy nauczycieli także do innych przedmiotów. W kolejnych miesiącach najprawdopodobniej będziemy wprowadzać kolejne języki oraz korepetycje z przedmiotów artystycznych takich jak Korepetycje z Muzyki ( korepetycje gry na fortepianie, korepetycje z gry na pianinie, korepetycje z gry na gitarze, korepetycje z gry na flecie ) oraz Korepetycje z Plastyki.

3. Jakich języków Obcych oferujecie?

Aktualnie specjalizujemy się w nauczaniu języka angielskiego na wszystkich poziomach zaawansowania, począwszy od osób które nigdy nie uczyły się języka angielskiego aż do osób chcących opanować język obcy w stopniu zaawansowany chociażby poprzez zdawanie certyfikacji FCE bądź CAE.

A) Szkolenie Język Angielski poziom podstawowy A0 / A1 / A2

Język Angielski poziom podstawowy – Uczeń nigdy wcześniej nie miał styczności z językiem angielskim bądź miał z nim krótką przygodę, najczęściej kilka lat temu. Uczeń potrafi napisać i powiedzieć pojedyncze zdania, szczytem jego możliwości jest prosta wymiana zdań pozwalająca załatwić najprostsze sprawy dzięki dodatkowej gestykulacji ciałem.

B) Szkolenie Język Angielski poziom średnio zaawansowany B1 / B2

Język Angielski poziom średnio zaawansowany – Uczeń wcześniej miał styczność z językiem angielskim bądź miał z nim dłuższą przygodę, najczęściej jest to osoba młoda po szkole posiadająca mocne fundamenty teoretyczne natomiast ma problemy z płynnym porozumiewaniem się . Uczeń potrafi napisać i powiedzieć rozbudowane zdania oraz potrafi załatwić bardziej skomplikowane sprawy. Osoba na tym poziomie ma problemy jednak z płynną komunikacją, odpowiednim tonem głosu, poprawną wymową oraz używaniem biegle bardziej rozbudowanych form gramatycznych i stylistycznych w swoich wypowiedziach. Bardzo często posiada problemy ze zrozumieniem treści słyszalnych podczas oglądania filmów czy rozmowy z bardziej zaawansowanym użytkownikiem języka angielskiego przez brak odpowiedniej wiedzy odnośnie używanych skrótów językowych, których sam raczej nie używa bądź używa je rzadko.

C) Szkolenie Język Angielski poziom zaawansowany B2 / C1

Język Angielski poziom zaawansowany – Osoba na tym poziomie uczy się już angielskiego dłuższy czas bądź też jest osobą, która na co dzień posługuje się językiem angielskim i chce zadbać o jego poprawność, która da pewność siebie w każdej sytuacji. Ten poziom charakteryzuje się bardzo odmiennymi przypadkami dlatego że skupiamy się tutaj jak nigdzie indziej na indywidualnych problemach jednostki. Problemami tymi są zazwyczaj błędne sformułowania i formy wypowiadania się nauczone się we wcześniejszym stadium nauki, które musimy wyeliminować zastępując je bardziej zaawansowanymi powiedzeniami oraz bardziej wyrafinowanym słownictwem. Na tym poziomie szczególnie skupiamy się na poprawności wymowy skrótów, powiedzeń, fraz oraz różnymi sposobami formułowania zdania pozwalającymi poprawnie dokończyć myśli niezależnie od ich złożoności. Osoba na tym poziomie bez problemu jest wstanie zrozumieć każdą usłyszaną treść audio, video oraz każdego obcokrajowca sprawnie posługującego się językiem angielskim.

4. Ile kosztują korepetycje? Ile kosztują korepetycje z angielskiego? Ile kosztują korepetycje z matematyki?

Cena korepetycji z matematyki oraz języka angielskiego zależy od specyfikacji usługi, a dokładniej od tego czy realizujemy zajęcia w trybie online czy z dojazdem do domu oraz od tego czy są to zajęcia indywidualne czy grupowe. W przypadku grup cena może być niższa natomiast cierpi na tym mocno jakość zajęć.

5. Czy warto chodzić na korepetycje grupowe? Czy warto chodzić na zajęcia językowe grupowe? Czy warto chodzić na zajęcia języka angielskiego grupowe? Czy warto chodzić na zajęcia grupowe z matematyki?

Uczęszczanie na zajęcia grupowe jest lepszą alternatywą niż uczenie się samodzielne, dlatego że mamy bezpośredni dostęp do nauczyciela i możemy w dowolnym momencie zadawać pytania.

6. Które zajęcia wybrać grupowe czy indywidualne?

Zajęcia indywidualne są na pewno lepszym wyborem niż zajęcia grupowe jeżeli chodzi o efektywność zajęć i przyswajania wiedzy. Dlatego też tak wiele uczniów korzysta z pozaszkolnych prywatnych indywidualnych zajęć dodatkowych. Co więcej zajęcia grupowe mogą być złym wyborem nie tylko ze względu na mniejszą efektywność ale nawet (co może dziwić) z punktu widzenia ekonomicznego. Koszt zajęć grupowych jest oczywiście niższy natomiast z racji na kilkukrotnie gorszą efektywność uczeń otrzymuje nieporównywalnie mniej wiedzy na zajęciach grupowych niż na zajęciach indywidualnych.

7. Czy zajęcia grupowe kiedykolwiek mają sens porównując do zajęć indywidualnych?

Prawie zawsze zajęcia grupowe nie równają się z zajęciami indywidualnymi pod względem efektywności. Zajęcia grupowe mogą jednak mieć sens w przypadku zajęć grupowych w wieku przedszkolnym, a nawet w pierwszej klasie szkoły podstawowej. W tym wieku dzieci nie potrafią jeszcze pisać i czytać, a jedynym sposobem nauki jest nauka przez zabawę. Zabawa w grupie jest po prostu przyjemniejsza.

Grupowe zajęcia mogą się także opłacać z ekonomicznego punktu widzenia w przypadku gdy uczeń jest bardzo zawzięty i pracowity, wtedy jest w stanie skupić się podczas takich zajęć mimo ewentualnych czynników rozpraszających. 

8. Czy korepetycje online dla dzieci mają sens? Czy nauczanie online dla dzieci ma sens? Czy nauka zdalna dla dzieci jest dobra?

Zajęcia online dla dzieci w wieku aż do drugiej klasy podstawówki mają dużo mniejszą efektywność. Zajęcia online nabierają sensu w momencie gdy kursant jest w stanie w pełni korzystać ze sprzętu oraz pełnych możliwości oprogramowania na którym prowadzone są zajęcia. Nie chodzi tutaj o samo zalogowanie się ale także interakcję z nauczycielem. Dlatego Zajęcia online dla dzieci, które nie potrafią jeszcze pisać i szybko czytać nie są dobrym wyborem.

Zajęcia online mogą sprawdzić się w starszych klasach szkoły podstawowej (3-4 klasa) natomiast pełną efektywność uzyskujemy dopiero w przypadku klas starszych (4-8 klasa) oraz starszej młodzieży (klasy średnie) bądź dorosłych.

9. Zajęcia z dojazdem do domu czy online? Zajęcia face 2 face czy online? Zajęcia w domu czy przez Internet? Zajęcia zdalne czy w domu?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, dlatego że zajęcia zdalne pozwalają uzyskać bardzo dużą swobodę i niezależność zajęć pod względem pory dnia. Natomiast jeżeli chodzi o efektywność to zdecydowanie zajęcia online nie są dobrym rozwiązaniem dla najmłodszych dzieci, szczególnie w wieku przedszkolnym. Różnica w efektywności zajęć online porównując do zajęć indywidualnych z dojazdem do domu zaczyna się zacierać dopiero w ostatnich klasach szkoły podstawowej, gdzie młodzież jest w pełni stanie korzystać z nowinek technologicznych oraz pełnych możliwości oferowanych im poprzez narzędzia do wideo-rozmów. Oczywiście nie tylko same zrozumienie technologii ma na to wpływ ale także bardziej dorosłe podejście do nauki, gdzie osoby starsze wiedzą że uczą się dla siebie i nie potrzebują już osoby, która będzie przebywać z nią w jednym pokoju podczas zajęć dodatkowo do nich motywując.

Wybór ostatecznie leży po stronie ucznia i rodzica. Lektor Personalny z czystym sumieniem może polecić zajęcia online dla dzieci powyżej klasy 4 szkoły podstawowej oraz niewątpliwie dla młodzieży klas średnich. Dla dorosłych polecamy zdecydowanie zajęcia online.

10. Czy zajęcia online są zawsze gorsze niż zajęcia z dojazdem?

Zajęcia online mogą sprawdzić się już w klasach 3-4 klasy podstawowej natomiast pełną efektywność uzyskujemy dopiero w przypadku starszych klas (4-8 klasa) oraz młodzieży (klasy średnie) bądź też zajęć z dorosłymi.

11. Jakie referencje posiadają państwa korepetytorzy/ lektorzy?

Nasi pracownicy przechodzą szczegółową rekrutację, co pozwala na wyłonienie najlepszych osób z rynku pracy. Opinie o nas oraz naszych korepetytorach i lektorach można sprawdzić na jakim kolwiek z portali internetowych – opinie mówią same za siebie.

Jeżeli chodzi o korepetytorów są to najczęściej studenci danej dziedziny nauczania bądź osoby po studiach czynne zawodowo, posiadające odpowiednie kompetencje miękkie oraz twarde do nauczania danego przedmiotu.

Lektorzy do szkoleń językowych są to już osoby po studiach posiadające odpowiednie doświadczenie i dokumentację pozwalającą na nauczanie w formie praktyki / szkoleń językowych.

Ciągle rozwijamy tą listę dla Was 😊

 

praca dla korepetytora
zapisz się na korepetycje
cennik korepetycji

Lektor Personalny

 

Biuro  Pon–Pt: 8:00 – 17:00

Zajęcia  Pon–Sob: 6:00 – 21:00

(+48) 792 874 363

(+48) 783 004 183

 [email protected]

 

Social Media

insta stopka 1 Instagram


facebook stopka 3 Facebook

 

Zadzwoń! Umów się!