792 874 363 [email protected]

Według wielu nauczycieli oraz korepetytorów oglądanie filmów po angielsku daje dobry efekt i ułatwia naukę języka obcego.

Pomyśl o tym: gdybyśmy byli przyzwyczajeni do oglądania kreskówek po angielsku od najmłodszych lat, bylibyśmy bardzo przyzwyczajeni do wymowy języka angielskiego, wówczas kiedy przyszliśmy do szkoły podstawowej, to lekcje gramatyki angielskiej byłyby wykorzystywane tylko do porządkowania dźwięków, które już są nam znane.

Większość płyt DVD ma teraz opcję oryginalnego języka z napisami, a ta opcja jest również oferowana przez usługi przesyłania strumieniowego, takie jak Netflix . Więc na co czekasz?

nauka angielskiego z filmów
nauka angielskiego z filmów

Nie każdy film w oryginalnej angielskiej ścieżce dźwiękowej nadaje się do nauki języka angielskiego.  Oto lista najlepszych filmów, z łatwą i wyraźną wymową języka angielskiego.

  • Łatwe do obejrzenia filmy w języku angielskim: Social Network (2010) : W tym filmie, który skupia się na młodym Marku Zuckerbergu i wynalezieniu Facebooka, mamy do czynienia głównie z rozmową. Na szczęście rozmowy angielskie na tematy komputerowe są ograniczone do minimum, jednak ich przyswojenie może być bardzo przydatne zarówno w życiu studenckim, jak i podczas serfowania po Internecie.
  • Film do nauki języka angielskiego: Forrest Gump (1994) : To może brzmieć źle, ale powolny język postaci granej przez Toma Hanksa jest idealny do lepszego zrozumienia wypowiadanych słów. Ponadto postać jest bardzo uprzejmą osobą, a jego angielski jest zawsze poprawny, nie stosuje slangu, nie mówiąc już o różnorodności sytuacji w których występuje, co pozwala trenować język angielski.
  • Film z napisami w języku angielskim: The King’s Speech (2010) : Ucz się angielskiego, obserwując, jak ktoś uczy się kontrolować przemówienia publiczne i tworzy notatki głosowe. Wydaje się, że film Toma Hoopera z Colinem Firthem i Geoffreyem Rushem został napisany specjalnie z myślą o doświadczeniu dydaktycznym, zwłaszcza że używany język jest oczywiście bardzo wytworny i oficjalny.
  • Łatwe do obejrzenia filmy w języku angielskim: Harry Meet Sally (1989) : Film z Meg Ryan i Billy Cristal jest doskonałym przykładem przydatności komedii romantycznych w nauce języka angielskiego. W rzeczywistości fabuła jest zawsze bardzo łatwa do przewidzenia, zwykle opiera się na pewnych sentymentalnych nieporozumieniach, a koncepcje nigdy nie są szczególnie abstrakcyjne. Ponadto możesz nauczyć się wielu przydatnych słów i zwrotów.
  • Film do nauki języka angielskiego: Robin Hood – The Prince of Thieves (1991) : coś więcej niż tylko dyktanda, historia już znana wszystkim, mnóstwo przygód.
  • Film z angielskimi napisami: Cast Away (2000) : Wróćmy jeszcze raz do Toma Hanksa, ale tym razem z zupełnie innego powodu. Jak wiecie, w tym filmie, który był bardzo luźno zainspirowany Robinsonem Crusoe Daniela Defoe, główny bohater znajduje się na bezludnej wyspie: oznacza to, że wiele dialogów to w rzeczywistości monologi, nieprzerwane i wydają się całkiem jasne.
Zadzwoń! Umów się!