792 874 363 [email protected]

Ze względu na swój wiek nastolatki mają kilka zalet w nauce języków obcych: ich mózgi są wciąż elastyczne, mają już doświadczenia życiowe i znają strategie uczenia się.

Wpływ wieku na naukę języków obcych jest jednym z najciekawszych, ale i jednym z najbardziej kontrowersyjnych tematów badawczych w procesie uczenia się języka.

FAZA KRYTYCZNA

Istnieje domniemanie, że dzieci uczą się języków obcych szybciej i łatwiej niż dorośli. Uważa się, że jest to spowodowane pewną fazą krytyczną, czyli okresem, w którym można szczególnie skutecznie nauczyć się innego języka. Wielu zwolenników tego założenia uważa, że ​​faza ta kończy się wraz z początkiem okresu dojrzewania. Potem nie jest już możliwe perfekcyjne opanowanie języka obcego. Niektórzy badacze są nawet zdania, że ​​ta krytyczna faza kończy się we wczesnym dzieciństwie, inni są przekonani, że trwa do około 20 roku życia.

cennik korepetycji
cennik korepetycji

DZIECI UCZĄ SIĘ PRZEZ ZABAWĘ I NIEŚWIADOMIE

Badania pokazują, że młodsze osoby uczące się języka obcego mają wyraźną przewagę w nauce języka obcego. Z punktu widzenia niektórych badaczy prawdopodobieństwo nauczenia się wymowy języka obcego na poziomie języka ojczystego ulega znacznemu obniżeniu od ok. roku życia.
Dzieci uczą się języków obcych inaczej niż dorośli: stosują mniej jasne strategie, dużo więcej uczą się dzięki informacjom z otoczenia i są mniej wrażliwe na ocenę.
Ogólnie rzecz biorąc, dzieci mają tendencję do łatwego uczenia się języków obcych, ponieważ robią to żartobliwie i prawie nieświadomie. Ponadto ich mózgi są nadal bardzo elastyczne i otwarte na różne struktury (językowe). Ponadto dzieci częściej niż dorośli uczą się języka w sposób naturalny, ponieważ ich związek z językiem obcym jest zabawny i nastawiony na konsumpcję.

ZALETY STARSZYCH UCZNIÓW

Istnieją jednak aspekty, w których starsi uczący się języka mają wyraźną przewagę. Przede wszystkim lepiej radzą sobie z nauką języka. Wykazano, że starsi uczniowie mają tendencję do szybszego uczenia się języków obcych niż młodsi na lekcjach.
Przynajmniej do początku dorosłości trend ten jest powszechny: im starsi uczniowie, tym szybciej uczą się języków obcych na lekcjach. Podobnie podczas nauki słownictwa starsi uczniowie mają przewagę nad młodszymi, ponieważ młodzież i dorośli mogą czerpać więcej doświadczeń życiowych podczas uczenia się słów i pojęć. Dodatkowo zaletą starszych uczniów jest to, że mają świadomość metalojęzykową, która ma pozytywny wpływ na proces uczenia się, tj. wiedzą, jak składa się język i potrafią go analizować i twórczo zmieniać.

Prywatne Lekcje / Korepetycje


Angielski, Matematyka, Biologia, Fizyka

cennik korepetycji
Lekcje Prywatne / Korepetycje

Aktualnie nasi korepetytorzy dojeżdzają na terenie miast: Gliwice (Szobiszowice , Szałsza , Czekanów , Żerniki , Obrońców Pokoju , Niepaszyce , Ostropa , Wójtowa Wieś , Trynek , Ligota , Maciejów , Makoszowy), Sośnicowice, Knurów, Ruda Śląska, Katowice , Chorzów, Zabrze, Bytom, Tarnowskie Góry, PyskowiceWieszowaZbrosławice, Wielowieś, Tworóg, Toszek, Zawadzkie oraz okolice.

Zadzwoń! Umów się!