792 874 363 [email protected]

Nikt nie może twierdzić, że niewielu ludziom udaje się w życiu bez znajomości języka angielskiego. Jak to często bywa, szkolny program nie wystarcza do zrozumienia angielskiego ze słuchu, ponieważ tam uczono nas głównie gramatyki. Ktoś zupełnie pominął lekcję lub nie próbował pogłębić wypowiedzi nauczyciela, ale teraz tego żałuje.

Istnieje wiele podręczników i traktatów o tym, jak poprawić sytuację i poprawić język, jednak nie każdemu udaje się z nich wyciągnąć nową wiedzę. W czym tkwi sekret poliglotów i jak szybko nauczyć się mówionego angielskiego od podstaw bez czytania podręczników przez cały dzień?

Jeśli jesteś zainteresowany korepetycje online angielski zobacz naszą ofertę zajęć z angielskiego

Zajęcia z Native Speaker
Zajęcia z Native Speaker

Jak rozwijasz motywację do ćwiczeń?

Chęć nauki konwersacyjnego języka angielskiego – aż nadto, ale jeśli chodzi o kursy, chęć znika natychmiast. Dlaczego to się dzieje? Chodzi o motywację, która nie wystarczy do opanowania nowych umiejętności. Ale nie zniechęcaj się i nie poddawaj się, bo sytuację można łatwo naprawić i sztucznie zwiększyć motywację.

Jak opanować mówiony angielski?

Aby szybko opanować język, przygotuj się na kilka zmian w swoim życiu :

  • Najlepszym sposobem na naukę konwersacyjnego angielskiego jest słuchanie treści audio. A im dłużej spędzisz, tym bardziej przydatne będzie doświadczenie. Nauczyciele twierdzą, że ponad 90% słów, które słyszymy, zapamiętuje się znacznie szybciej.
  • Książki w języku angielskim. To kolejny przydatny wynalazek, który pomoże ci szybciej nauczyć się języka. Głównym wymaganiem tekstu jest łatwość percepcji, bajki są do tego idealne, a z czasem okaże się, że przejdzie do bardziej złożonych prac.
  • Osoby, które mówią mniej lub bardziej płynnie w mówionym języku angielskim, mogą uzupełnić leksykon przy pomocy filmów. Możesz najpierw użyć filmów z napisami, a następnie je wyrzucić.

Jak szybko możesz nauczyć się języka mówionego?

Jak długo trwa nauka nieznanego języka, aby móc swobodnie mówić? Wielu ekspertów twierdzi, że jest to niemożliwe, ponieważ wymaga praktyki i codziennych czynności przez miesiące, a nawet lata. Ale czy warto rozpaczać na początku drogi i czy można udowodnić, że jest inaczej?

Dzięki zwróceniu należytej uwagi na temat i dołożeniu staranności, nawet najtrudniejsze zadanie zadecyduje tak szybko, jak to możliwe .

Uważa się, że języka mówionego można nauczyć się w ciągu 2-5 lat i nie wstydzić się komunikowania się z obcokrajowcami.

Ale nie wszystko jest złe, ponieważ znacznie szybciej zdobywa się niezbędną wiedzę .

Złota zasada

Czy wiesz, jaka jest główna zasada, jeśli chodzi o naukę mówionego angielskiego?

Trzeba wielokrotnie słuchać zrozumiałego materiału. Po pierwsze, słuchanie literatury angielskiej trwa cztery razy dłużej niż czytanie. Sześć miesięcy później wskaźniki te można wyrównać i poświęcić tyle samo czasu na szkolenie za pomocą tych metod. I dopiero po roku możesz poświęcić się czytaniu książek w tym języku, a także spróbować rozmawiać z native speakerami. W takim przypadku powinniśmy pomyśleć i sformułować gotowe odpowiedzi nie w ojczystym języku rosyjskim, ale od razu w języku angielskim. Spontaniczność i łatwość przyjdą z czasem naturalnie.

Skuteczne sposoby na naukę mówionego angielskiego w krótkim czasie

Oczywiście jest wiele metod opanowania mówionego języka angielskiego i bardzo trudno jest jedną z nich zidentyfikować. Dla każdej osoby wszystko jest indywidualne i należy wybierać według własnych upodobań. Jedno jest jasne – ćwicz regularnie i trzymaj się jednego planu.

Nauka podstaw języka angielskiego

Zanim zaczniesz uczyć się mówionego angielskiego, musisz najpierw zapoznać się z alfabetem i zasadami czytania kombinacji liter. Pomoże Ci to nauczyć się czytać, a ta umiejętność jest jedną z najważniejszych w nauce języka angielskiego. Dodatkowo konieczne jest ustawienie wymowy. Książki w tym nie pomogą, więc musisz wziąć lekcje audio lub wideo lub jeszcze lepiej – zapisz się na korepetytora. Podstaw języka angielskiego szybko nauczysz się online podczas grania w gry on-line! 😉

Popularny zestaw słownictwa

Po zapoznaniu się z podstawami przechodzą do kolejnego kroku – uzupełniania słownictwa. Postaw sobie za cel naukę 10-20 nowych słów i wyrażeń każdego dnia i postępuj zgodnie z tym planem. W takim przypadku musisz okresowo powtarzać materiał, który już minął, jak wspomniano powyżej.

Czytanie i tłumaczenie tekstów

Podczas czytania aktywowana jest pamięć wzrokowa , która pomaga opanować wiele nowych słów i wyrażeń. Ponadto wybieraj proste i zrozumiałe teksty, najlepiej z ilustracjami. Możesz korzystać ze źródeł internetowych, a także studiować książki dla dzieci.

Jednocześnie lepiej czytać na głos, aby ponownie przećwiczyć zasady gramatyki angielskiej. Po zdobyciu niezbędnego doświadczenia przejdź do bardziej wymagającego etapu i tłumacz artykuły i wiadomości w Internecie, współczesne historie i książki.

Nauka poezji i piosenek angielskich

Angielskie piosenki to kolejny sposób na naukę mówionego angielskiego. Gdy znajdziesz piosenkę, którą lubisz, posłuchaj jej kilka razy i określ, jakie słowa i frazy udało ci się uchwycić, jeśli ogólne znaczenie jest jasne.

Jednak wybierając tę ​​metodę nauki mówionego języka angielskiego, trzeba być ostrożnym. Faktem jest, że ze względu na rym niektórzy autorzy potrafią bardzo zniekształcać formy i wyrażenia słów i pomijać słowa. To samo dotyczy poezji. Lepiej, jeśli przed rozpoczęciem zapamiętywania doświadczony nauczyciel przeanalizuje piosenkę i wskaże niewłaściwe sekcje wyjaśniając błędy gramatyczne.

Czytanie zaadaptowanych książek, oglądanie forów w językach obcych

Komputer – główny asystent w nauce języka mówionego. W Internecie znajdziesz anglojęzyczne fora, na których „wyławiasz” nowe słowa, a nawet rozpoczynasz rozmowę. Gdzie, jeśli nie na forum, możesz nauczyć się nowych zwrotów do osobistego słownictwa i słownictwa popularnego używanego przez native speakerów.

Ponadto gramatyka używana w życiu codziennym z niezobowiązującą komunikacją.

Książki adaptowane nie są używane tak często, jak publikacje internetowe. Celem tej metody nauki jest samodoskonalenie.Angielska gramatyka ćwiczeń tematycznych …Ale ponieważ takie podręczniki rzadko interesują początkujących, nie mają one armii fanów.

Chcąc nie tylko nauczyć się podstaw gramatyki, ale także cieszyć się lekcjami, lepiej wybrać fikcję z gotowym polskim tłumaczeniem .

Oglądanie filmów i seriali po angielsku

Innym popularnym sposobem na poprawę słownictwa związanego z mową jest oglądanie amerykańskich filmów i programów telewizyjnych. W pierwszej kolejności zaleca się obejrzenie napisów, a następnie, gdy język angielski będzie zrozumiały, odrzucenie ich. Najważniejsze jest zrozumienie głównej części wypowiadanych słów i tego, czy znaczenie nowych pochodzi z kontekstu.

Zadzwoń! Umów się!