792 874 363 [email protected]

Gdzie znaleźć nauczyciela angielskiego online

Obecnie coraz więcej firm i uniwersytetów wymaga pewnego poziomu znajomości języka angielskiego, aby nawet aplikować. W rezultacie wiele osób znajduje się pod presją, aby poprawić swoje umiejętności językowe, biznesowe lub gramatyczne. Inni po prostu chcą uczyć się angielskiego dla własnej przyjemności. Stworzyło to ogromne zapotrzebowanie na nauczycieli i możesz nie wiedzieć dokładnie, gdzie znaleźć swojego prywatnego nauczyciela angielskiego.

Korzyści nauczycieli angielskiego online

Głównym problemem uniemożliwiającym ludziom realizację marzeń o nauce języka angielskiego lub otwieraniu drzwi do nowych możliwości zawodowych jest brak czasu. Lekcje online są łatwo dostępne dla każdego i w ciągu ostatnich kilku lat stały się coraz bardziej popularne. Są idealne dla osób o napiętym harmonogramie pracy, którym trudno jest znaleźć czas na hobby, nawet te tak ważne jak nauka języków. Z nauczycielem angielskiego możesz uczyć się online zawsze i wszędzie. W drodze do pracy możesz wziąć udział w szybkich lekcjach konwersacji lub lekcjach gramatyki, siedząc na kanapie.

W dzisiejszych czasach większość ludzi ma dostęp do smartfona lub komputera, co oznacza, że ​​nic nie może powstrzymać ani ciebie, ani twojego nauczyciela przed uczęszczaniem na lekcje – nawet globalna pandemia! Elastyczność oznacza, że ​​nie będziesz musiał kolidować z pracą, opieką nad dziećmi czy chorobą i będziesz mógł bez przeszkód uczęszczać na kursy.

Oprócz wolnej przestrzeni i elastycznych godzin pracy, zaletą jest również mniejsza presja. Niektórzy ludzie nie czują się komfortowo przebywając sam na sam z nieznajomym, podczas gdy inni nie lubią presji społecznej podczas sesji grupowych. Nie ma potrzeby komunikowania się na lekcjach wideo, można od razu rozpocząć naukę i nie stawiać czoła niedogodnościom typowym dla lekcji na żywo.

Kolejną zaletą kursów języka angielskiego online jest to, że możesz łatwo znaleźć rodzimego nauczyciela języka angielskiego. W krajach nieanglojęzycznych znalezienie nauczyciela anglojęzycznego może być trudne ze względu na dużą liczbę uczniów i brak wykwalifikowanych nauczycieli lub szkół językowych, które zaspokoją zapotrzebowanie. Jeśli znajdziesz nauczyciela native speakera, często będą to studenci lub korepetytorzy z zagranicy, którzy nie mają doświadczenia w nauczaniu, materiałów ani kwalifikacji. W przeciwieństwie do tego, w Internecie są miliony rodzimych nauczycieli języka angielskiego z różnych krajów anglojęzycznych o różnych specjalizacjach i zdolnych do zaspokojenia Twoich potrzeb.

Wady lektorów angielskiego

Pomimo wielu korzyści płynących z lekcji online, możesz pomyśleć, że to nie jest odpowiedni dla Ciebie styl uczenia się. Zajęcia online mogą być bezosobowe, ponieważ nigdy nie spotkasz nauczyciela twarzą w twarz. Z powodu tej nieznajomości możesz nie chcieć relaksować się obok nauczyciela, który jest zasadniczo osobą nieznaną.

Samodyscyplina jest kluczowym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę dla tych, którzy chcą uczęszczać na zajęcia online. Obejmuje to dobre umiejętności planowania czasu, ponieważ musisz przyjść na zajęcia na czas, w przeciwnym razie ryzykujesz opłaceniem opuszczonych zajęć. Ponadto musisz ukończyć kurs i odrobić wszystkie możliwe prace domowe bez zachęty lub presji ze strony nauczyciela lub kolegów z klasy, więc wymagana jest motywacja wewnętrzna. Wreszcie, musisz być zdyscyplinowany i nie oszukiwany, ponieważ szybkie wyszukiwanie w Google w telefonie niezauważone przez nauczyciela może być kuszące, ale musisz unikać tego pragnienia podczas nauki zadawania nauczycielowi pytań i informowania, kiedy masz kłopoty .

Aby wziąć udział w lekcjach wideo, zdecydowanie ważne jest posiadanie umiejętności obsługi komputera. Będziesz musiał nie tylko połączyć się ze stroną internetową lub e. platformy edukacyjne, ale czasami będą wymagały dodatkowego przesyłania plików, takich jak dokumenty prac domowych lub użycia bardziej zaawansowanego interaktywnego oprogramowania do nauki. Jednak lekcje mogą odbywać się za pośrednictwem zwykłych platform do rozmów wideo, takich jak Skype lub Zoom, a nawet za pośrednictwem usług przesyłania wiadomości w mediach społecznościowych. Wymagany poziom technologii może być ważnym kryterium do rozważenia przy poszukiwaniu prywatnego korepetytora.

Nauka angielskiego poprzez prywatne lekcje angielskiego

Lekcje indywidualne dają Ci indywidualny program nauki. W przeciwieństwie do lekcji grupowych, otrzymujesz niepodzielną uwagę nauczyciela. Nauczyciel dostosuje kurs do Twoich potrzeb i potrzeb, aby pomóc Ci w szybszym postępie i stworzyć przyjemniejszą naukę.

Elastyczność kursów online nie tylko dostosowuje kurs do Twoich konkretnych potrzeb, ale także pozwala Tobie i nauczycielowi dostosować lekcję do aktualnej sytuacji. Jeśli jesteś zbyt zmęczony, nauczyciel może wybrać łatwą rozmowę, a jeśli zbliża się test, nauczyciel będzie w stanie pomóc Ci zadośćuczynić. Nie zawsze jest to możliwe dzięki lekcjom stacjonarnym, ponieważ nauczyciel przygotowuje pracę z wyprzedzeniem i nie zawsze może korzystać z innego materiału. Z drugiej strony nauczyciele online mają pod ręką całą bazę danych nauczania podczas każdej lekcji.

Kwalifikacje i poziom doświadczenia

Doświadczony nauczyciel szkolny byłby idealny, jeśli chciałbyś pomóc w nauce ćwiczeń gramatycznych i przygotowaniu się do egzaminów, a ten poziom doświadczenia lub formalności nie jest konieczny do doskonalenia umiejętności konwersacyjnych.

Budżet i oceny / ceny korepetycji

Twój budżet jest bardzo ważny przy wyborze nauczyciela, ponieważ tylko Ty wiesz, na co Cię stać. Pamiętaj, że bardziej doświadczeni nauczyciele zabiorą więcej, ale doświadczenie nie jest najważniejszym czynnikiem. Świetnym sposobem na wybór nauczyciela jest czytanie recenzji lub sprawdzanie jego ocen online.

Zadzwoń! Umów się!